Leden 2016

Zkoušky jsou pryč, ale...

28. ledna 2016 v 10:53 | Temi |  Zajíc na měsíci (Já, já, já!)
Zkoušky jsou za mnou - tak proč mám tak špatnou náladu?

Měla bych kreslit, ale sotva zapnu program na kreslení, tak ho s povzdechem zavírám.

Ani skrolovat přes stránky mě nebaví - a přitom mi to před pár dny připadalo tak zábavné a vzrušující (všechno lepší než se učit!)

Přišla mi látka, ze které chci šít šaty, ale zdá se mi to nemožné!

To je asi tou zimou a tím, že nikdo nemá čas.

Deprese, deprese!


Ještě je to daleko

17. ledna 2016 v 0:58 | Temi |  Zajíc na měsíci (Já, já, já!)
Je zase leden a venku fouká vítr, místnost provoněly hyacinty. Ta vůně je tak výrazná... Sladká a jedovatá. Ale jsou moc pěkné, připomínají mi jaro, které je ještě daleko. Tak moc daleko!

A tak tu jsem po dlouhé době zpět s pozdně nočním článkem. Neřekla bych, ze se toho tolik změnilo. Pořád poslouchám jazz a sedím ve tmě. Jen je mi 24. Dvacet čtyři. Velké číslo, uf. Ale koho zajímají čísla? Tak jsem trochu starší a možná i trochu víc ve stresu, že mi padá oblečení.

Letos má všechno zůstat stejné a přitom se změnit. Letos bych si měla najít práci... Zní to divně. A stejně bych nejradši kreslila obrázky nebo obrazy. Občas si představuju, že mám ateliér s okny na stropě, mám na sobě starou bílou košili a jsem celá od barvy. V atéliéru je velká palma v květináči a štětce v zavařovacích sklenicích. Děda měl vždycky ve starých sklenicích ředidlo, ve kterém si očišťoval své štětce od olejových barev. Mělo vždycky takovou hnědošedou barvu, ale stejně je (štětce) očistilo. Říkal, že všechny barvy jsou v podstatě šedá - alespoň ty reálné. A že nikde není úplně černá barva. Tedy v přírodě. A tak bychom ji při malování neměli používat.

Příští víkend asi s mamkou protřídíme knížky od dědy. O malířích a technikách. Celkem se těším, protože si je budu spíš prohlížet, než je třídit.

Vlastně mi tohle psaní chybělo - já vím, že se to špatně čte a jsou to jen rychlé asociace mojí mysli, ale mě se to tak dobře píše! Jak jen tím moje hlava odpočívá!

Tak zase příště, zajíci!