Leden 2015

Mark Ronson - Uptown Funk ft. Bruno Mars

29. ledna 2015 v 17:26 | Temi |  Hudba
To jsem zas našla písničku, kteoru budu poslouchat pár dní... :D

Disney tag

29. ledna 2015 v 0:18 | Temi |  Náhodné
Snad mi odpustíte, že jsem nepřeložila otázky do češtiny :D Od nikoho jsem tag nedostala a nikoho netaguji (kdo chce, vyplňte si to :))

Q. A scene in any Disney movie you wish you could experience
Není to scéna, ale obecně bych chtěla zažít ples v Disney stylu! Na plesy chodím, ale většinou to není úplně ten pravý princeznovský bál na zámku s krásnou atmosférou (a třeba přilehlými zámeckými zahradami! :D)

Q. What non-Disney song reminds you or brings back memories of Disney?
The Beatles - Good night :) Zní jak z pohádky! n_n

Q. Which Disney princess has the best dress?
Alenka od Tima Burtona. Dobře, to není zrovna princezna, ale ty šaty jsou fakt super! Ale hodně se mi také líbí Elsiny ledové šaty :)

Q. Favorite Disney song?
Překvapivě mám asi nejradši Zero to Hero z Herculese. :D Naprostá většina Disney písniček je ale super, takže to je těžký výběr. Hodně ráda mám taky například I see the lights z Tangled, nebo Once upon a dream z Šípkové růženky!

Q. If you could choose any of the characters to be your best friend who would you choose?
Rapunzel. Je úžasně kreativní, určitě by mě s ní bavilo trávit čas kreslením, šitím, vařením, vyráběním svíček... a česáním! :D
Taky má skvělou povahu, mám ráda optimisty! Určitě bych i ráda kamarádila s Annou nebo Jasmínou :)

Q. Which Disney prince would you date?
Asi s Filipem, připomíná mi mého přítele :D A taky je statečný a oddaný.

Q. Who is your favorite Disney princess?
Aurora! Vlastně ani nevím proč, ale je mou oblíbenkyní už dost dlouho :) Je elegantní, dívčí, křehká - taková, jaké mají princezny být!

Q. Most Memorable Disney villain?
Hádes! :D Je to bůh a hoří mu vlasy! A líbí se mi jeho hlášky. Vlastně je to jedna z mých oblíbených postav :)

Q. What is your favorite Disney movie?
Těch je spousta. Nejčastěji asi koukám na Tangled, Krásku a zvíře, Šípkovou Růženku, Frozen, Aladina, ...

Q. Least Favorite Disney movie?
Brave - ten film mě vůbec nebavil a nudil. Jsem asi spíš na klasickou zápletku o lásce než inovační samostatnou holku. Vlastně jsem to ani nedokázala dokoukat a vypla v půlce :D

Q. Most underrated Disney movie?
Řekla bych buď Herculese, kterého skoro nikdo nezná, nebo Tangled, které bylo fakt hodně zastíněno úspěchem Frozen (které mám moc ráda, ale Tangled si zaslouží stejnou pozornost! :D)

Q. Favorite live action Disney movie?
Asi Deník princezny (1+2) (I když počkat! Star Wars jsou teď taky Disney, ne?!!).
Ale do nové Popelky, co vyjde v březnu vkládám velké naděje XD (A co teprve až vyjde Kráska a zvíře s Emmou Watson?!)

Q. Favorite animated non-Disney movie?
Howl's moving castle. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec...Pořád stejné... A tak dál.

20. ledna 2015 v 20:01 | Temi |  Zajíc na měsíci (Já, já, já!)
Leden ve znamení zkoušek. Ach! Však to znáte - utápění v depresích, čokoládě, bublinkových koupelích a energetických nápojích. Taky zeleném jasmínovém čaji, protože je nejlepší. Kdybyste mi někdy chtěli dát dárek a neměli žádný nápad, tak čaj je dobrá volba. Hlavně kvalitní čaj (a nejlépe zelený jasmínový). Ale vlastně mi nemusíte dávat dárky (proč vykládám náhodným chudákům čtoucím můj blog, aby mi něco kupovali!?).

Dneska je ošklivo. Dostala jsem dva pozitivní výsledky zkoušek, ale ani mě to netěší. (Teda - abyste to nechápali špatně, samozřejmě mě těší, že už na ty dva předměty můžu zapomenout, to ano.) Můj drahý pan O. měl ale depresi, protože jednu z těžkých zkoušek nedal. Je mi to líto... Je těžké být sám v depresi a ještě se starat o někoho jiného v depresi!!

Ráno zvonil pošťák (a ránem myslím deset hodin dopoledne, nebo možná trošičku později). Přišel balík s šaty na ples - se spoustou tylu, krásná červená barva, pěkně mi sedí... Rozzářily mi den, jen musím vyžehlit sukni, aby nevypadala jak požvýkaná slony. Těším se na ples, popravdě se těším už na čtvrtek večer, to bude po další zkoušce... V pátek ráno budu běhat po obchodech a shánět si pěkné světlé lodičky. A mýt si vlasy... Nebo spát dlouho a pak panikařit, že nestíhám. Něco z toho bude určitě pravda.

Moc se těším, až přijde jaro!

ALi (알리) - 잘가요 Mr.Kim (Goodbye Mr. Kim)

14. ledna 2015 v 13:12 | Temi |  Hudba
Goodbye, Mr. Kim!

Jen si kreslím XVIII.

12. ledna 2015 v 19:55 | Temi |  Náhodné
Stres ze školy se kupí a tak kreslím víc! (ne, to je pouze dodržování předsevzetí! :D)


Den, kdy nemůžu přestat spát

11. ledna 2015 v 12:37 | Temi |  Zajíc na měsíci (Já, já, já!)
Včera jsem šla spát brzo, dokonce dřív než obvykle. A stejně jsem se dneska nějak vůbec nemohla donutit vstát. Probudila jsem se v sedm, v deset a pak o půl jedenácté. Kočka i přítel chrněli vedle mě. O půl jedenácté už jen kočka... Trochu si pamatuju, že na mě někdo mluvil.

Mám se zase učit a dneska to není taková otrava, ale stejně je mi z toho úzko a smutno. Já vím, že nic není zadarmo a nemůžu být prostě bohatá a cestovat si po světě. Ale kdyby jo, tak...

Ne, nesmím na to myslet. Studuju IT a vůbec nevím, jestli mi to jde a jestli mě to bude v budoucnu bavit. Chtěla bych dělat spoustu věcí, ale jen napůl, nezávazně... Organizovat večírky, vymýšlet komiksy, mít obchod s vintage oblečením nebo květinářství! ...jo, květinářství by bylo super. V centru Brna je takové jedno malé, kde vážou ty nejlepší kytice, mají milion malých ozdůbek a krásná papírová blahopřání. Nebo bych klidně byla krásná žena v domácnosti!

Ale nic z toho bych asi nevydržela pořád. A tak zůstávám u IT.

--

V pátek jsem se nakonec nechala přemluvit a vyrazila jsem s Otíkem na jejich firemní večírek. To slovo to pořádně nevyjadřuje. Představte si několikapatrový klub s mnoha zákoutími, bary, restaurací, velkým pódiem a všemi těmi věcmi, které byste si představili u futuristického klubu z nějakého filmu. Vlastně se mi to moc líbilo, bála jsem se přílišného kontaktu s novými lidmi, se kterými se nebudu umět bavit - ale klub byl tak velký a bylo tam tolik lidí - že se tam každý, kdo chtěl být sám mohl krásně ztratit.

Potkali jsme nakonec nějaké známé. I ty, které jsem nečekala, že potkám. Což nebylo tak špatné...

Ale neměla jsem s kým tančit... A to jsem nechtěla nejdřív tančit... Ale po dvou sklenicích vína a když začali hrát Twist and Shout, tak mě to mrzelo.


Co všechno dělám o zkouškovém...

8. ledna 2015 v 19:54 | Temi |  Zajíc na měsíci (Já, já, já!)
Na okraj řeknu, že titulek je velmi zavádějící. Nebudu sem psát, co VŠECHNO dělám, protože místo učení dělám naprosto cokoliv. Jen jsem se chtěla aspoň někam přiznat, nakolik jsem letos demotivovaná.

Tak demotivovaná, že jsem si včera nainstalovala The Elder Scrolls V - Skyrim a hrála to asi do tří do rána.
Dneska jsem si sice hraní zakázala, protože zítra mám zkoušku, ale to mě nezastavilo v tom, abych si hledala nějaké tipy a triky pro nooby. (A vykřikovala, že jsem Dragonborn)

Nejsem žádný velký hráč - aspoň mysím. Hraju tak maximálně simíky (1,2 a 4)... ale poslední dobou je toho o dost víc. Je to tak uvolňující!

Taky jsem začala víc sledovat youtubery. To je přeci tak jednoduchá prokrastinace! Pustím si jen jedno video, má to 5 minut, to bude hned za mnou... a pak se určitě dám zpátky do učení! To by nesměly existovat související videa. Z pěti minut je pak celá hodina, klidně i dvě.

Ach jo. A teď dokonce píšu na blog, zase jsem se přistihla.

Tak já se jdu učit. Snad vám to jde lépe než mně!