Únor 2013

Někam do neznáma

28. února 2013 v 20:05 | Temi |  Zajíc na měsíci (Já, já, já!)
Dneska přišlo jaro. Tedy, ne tam úplně... Chyběly zelené listy a tráva, rozkvetlé stromy a tenisky na nohou. Ale stejně.

Jela jsem autobusem přes půlku města, okolo řeky, domečků, vil a lesů bez listí. Ta cesta je skvělá. Minulý semestr jsem tudy vlastně jezdila docela často. Ale to byl podzim...Teď to byla zcela nová cesta a já měla najednou pocit, že jedu někam do neznáma. Nebo že začaly prázdniny a za chvíli budu někdy jinde, s někým jiným, pryč od každodenního stresu.


the Beatles - Here Comes The Sun + Happy Birthday, George!

25. února 2013 v 23:06 | Temi |  Hudba

Happy 70th Birthday, George Harrison! ♥


Něco se možná stane. A možná taky ne.

24. února 2013 v 0:08 | Temi |  Zajíc na měsíci (Já, já, já!)
Mí drazí zaječí čtenáři,

od posledního článku se toho sice tolik nezměnilo... Ale je pozdě v noci a králíci opět píší svou pozdě noční baladu. Ne, neříkejte, že je ráno, ráno je nejdřív tak ve tři. (...) Venku je sníh. Dobře, tohle sdělení asi není pointou... Ale já stejně stále ráda píšu o počasí. Je to tak poetické.

Dneska byl krásný den a přesto se cítím trošili(lili)nku sklíčená. Potřebovala bych ujistit, že směr, kterým kráčím, je ten správný. Ano, ano, přesně tak. Žárlím, mračím se, bojím se zlomených srdcí a ztráty. A jak se znám, moje jediné řešení situace bude volný průběh. Jako ostatně vždycky... Dobře, bylo tu pár chvil v mém životě, kdy jsem sebrala všechnu svou odvahu, zatnula zuby a vykročila vpřed. Ale tentokrát na to asi nemám, i když by to asi bylo potřeba. Ach!

A stejně... Jediné, co můžu dělat, je pozorovat padající sníh.

Nadýchaný sníh,
tak bílý padá z nebe,
vidím jen tebe.


Hara (Kara) - Secret Love

23. února 2013 v 23:58 | Temi |  Hudba
Nějakou dobu tu nebylo nic korejského... No, tuhle písničku mám moc ráda, tak snad se bude líbit i vám. V opakujících se vlnách se k ní stále vracím.

Smutek a vlastně i radost.

19. února 2013 v 20:03 | Temi |  Zajíc na měsíci (Já, já, já!)
Venku stále sněží, že si někdy připadáte jako v zimní pohádce. Dlouhé, dlouhé zimní pohádce.

Sotva vyjde slunce, sedíte v tramvaji a jedete z kopce, za okýnkem se míhají stromy a sněhové vločky. Všechno v bílé.

A já jsem smutná. Tak nešťastně smutná v nešťastný čas. Celé dny se mi chce spát a čas plyne jako voda. Však už je skoro konec února. Kam se ztratil?

Ale i tak mě to všechno baví... Jsem ráda za lidi, které potkávám, za kočku, která mi zakusuje plyšáky a za to, že přichází jaro. I přes ten dnešní sníh i déšť jsem slyšela ptačí zpěv. Však už se to blíží...

Chtěla jsem sem napsat jednu vtipnou historku z dnešního dne, ale k tomu překvapivě melancholickému článku se nakonec ani nehodí...

Letní symfonie deště

12. února 2013 v 19:47 | Temi |  Náhodné
Temné nebe, temné mraky, město ve stínu. I vítr pomalu se zvedá a všechno najednou ztichlo. Ve vzduchu je cítit voda... Však déšť už za chvíli přijde a uleví tomu večernímu dusnu, seschlým květům v květináčích, vyskládaných okolo celého obvodu malého balkónku v nejvyšším patře vysokého domu.

Zavěsy divoce tančí a někde v dáli zahřmí. Bouře se blíží... Ale už i její předzvěst je dramatická. Lidé na ulici spěchají, protože tato předehra slibuje prudký déšť. Však po těch parných dnech bude víc než potřeba!

Dveře na balkón se v prudkém větru zabouchnou. Ale znenadání se znovu otevřeou a na balkón vkročí postava. Posadí se na práh dveří. Vzduch má ten elektrizující náboj, že i kočkám se musí ježit chlupy.

A vítr ustane.

Symfonie deště může začít... Malé kapičky padají na vyprahlou střechu, na suchou hlínu, na kovové zábradlí i do vlasů. Šustí s korunami stromů dole na ulici. Déšť rázem zesílí a přijdou další hromy. Oblohu osvítí veliký blesk. Postava na prahu dveří se však ani nehne. A její vlasy se máčí. Její šaty se máčí. Kapky padají na kůži a oblohu křižují blesky.

"Kéž bych měla odvahu. Kdybych tančila jako kapky a vydala se do výšek s větrem, měla sílu hromu a moc blesku..."


Sníh

12. února 2013 v 17:09 | Temi |  Zajíc na měsíci (Já, já, já!)
Ve sněhové vánici stojím na zastávce na tramvaj a pomalu mě sníh obaluje. Tak po ránu jsem ospalá a musím ten kabát oprášit, aby ze mě nebyl brzy sněhulák.

Ani nevím, co se dělo většinu dne, všechno splývá. Jeden velký bílý flek. Sněhová vločka.

Za nějakou dobu uprostřed dne sedím mezi regály plnými knih. Čtu si tlustou knihu a jsem namáčklá na topení u okna a za oknem padá a padá sníh. Spousta sněhu. Jako vata. Připadám si trochu jako ve snu...

Je odpoledne a stále sněží. Svět už nemůže bý více bílý. Stojím jen ve svetru na školním nádvoří. Málem mě hodí do sněhu. Ale to by mi přece neudělali, říkají. Ale zato zásah sněhem ode mě dostanou...

Je večer a nevím, kam ten den zmizel. Venku padá tma a rozsvěcejí se světla.

Kočka už mňouká, že má hlad...

Začátek února

9. února 2013 v 22:41 | Temi |  Zajíc na měsíci (Já, já, já!)
Začátek února se zdá být velice blízko jaru a i když je jaro rozhodně blíž než v období dlouhých nocí v prosinci, musíme si uvědomit, že jsme ještě hluboko uvnitř zimy. A v jednom z těchto zimních odpolední ve městě jsem potkala kluka. A slovo potkala se možná nehodí...

Mezi spoustou lidí tak v autobuse stál a šedá krajina za oknem ubíhala a ubíhala. Jeden by řekl, že se v této zimě jeden oblékne více, než jen do starých pantoflí, džín a košile. Ale tento kluk ne. A tak přes své delší černé vlasy spadající mu přes jedno oko a brýle mžoural na podlahu a vypadal sklesle. Jeden by si ho skoro chtěl vzít domů.

Autobus přijel na konečnou a kluk se ztratil v davu. A tak jsem se vydala domů přes spoustu spěchajících lidí a elektrické dráty s vránami se houpaly na šedavé obloze.

Jen si kreslím XVI.

9. února 2013 v 22:35 | Temi |  Náhodné
Jen nějaký celkem divný ručně kreslený junk... Ne, že bych měla ráda Valentýna, ale Chiai a Arden jsou sladcí, tak jsem je prostě nakreslila... :D

A postava Arisu ze SDP bude mít 11.2. narozeniny, takže alespoň malý chibík.

A na závěr něco z Wind Flower. n_n Teda, je tu divná anatomie... A nakonec to není něco přímo z příběhu WF, ale protože mám ty postavy ráda, tak jsem je nakreslila v oblečení do kavárny.