Srpen 2012

Jen si kreslím XIV.

31. srpna 2012 v 22:57 | Temi |  Náhodné

Marilyn Monroe - SOME LIKE IT HOT

31. srpna 2012 v 21:39 | Temi |  Hudba
Písnička z filmu, který mi máma ukázala, když sjem byla malá a od té doby ho miluju. Ale ta písniška tam nebyla. Nevadí, bylo tam spoustu jiných skvělých! Ale tahle se mi líbí taky.

Konec léta

31. srpna 2012 v 21:20 | Temi |  Zajíc na měsíci (Já, já, já!)
Zataženo, přes den přeháňky. Oblaka se táhnou, aby potvrdily pojem "zataženo". Krajina za oknem auta ubíhá... Mám v silonkách díru a tak se mračím. Vlastně se nemračím jen tak a ani ne kvůli silonkám. Jedeme na pohřeb. Jako by jich nebyl dost. Řeknu Vám, dva pohřby za rok, to se mi nelíbí... Však na konci té události jsem říkala bratranci: "Doufám, že se na dalším pohřbu jen tak neukážu." No však znáte tu atmosféru a snad vám to ani nemusím popisovat... Nejlépe bych to snad popsala anglickým slovem "gloomy". Někdy mi čeština prostě nestačí a naopak. Některá slova ekvivalenty mají, ale zdaleka ne všechna.

Den pokračuje a nebe se mění z šedé na tmavě šedou, z nebe padá spousta kapek. Je konec léta, sedíme u strýce doma, vedle hraje bratranec na klavír. Spoustu melodií poznávám... Nakouknu, hraje bez not.

Je to zvláštní napsat, ale už nemám žádné prarodiče, něco končí a něco začíná. Vzduch se prudce ochladil a něco mi už snad připomíná podzim. Doufám, že přijde ještě mnoho teplých dní, než přijdou na řady vlněné punčochy a kabáty, ale "mnoho" už nebude tolik mnoho.

Konec léta ve znamení toho, co přijde. Ale vlastně, všechno nebude tak špatné... Čaj, vrnící kotě, gramofonová deska, měkký svetr, letenky do Londýna. Ne, nebude to špatné.

Cokoliv chcete

29. srpna 2012 v 10:32 | Temi |  Zajíc na měsíci (Já, já, já!)
Dneska je jeden z těch dnů, který bych nazvala "venku je hnusně, ale nevím proč"... Prostě... Konec léta. Konec léta sice bývá krásný, ale... nemám ho moc ráda. I když jdu do školy až sedmnáctého, je už to pořádně blízko!

Ale dost o počasí a tak... Já vlastně ani jinak nevím, co psát, pořád si kreslím, i když mi přijde, že se lidem líbí míň, i když mám pocit, že jsem se zlepšila. Taky jsem si oblíbila vanilkový rooibos a mlékem. To je naprosto skvělé pití, teplé i studené... Jako kakao, ale vanilkové. Asi to budu pít za dlouhých zimních měsíců...

Už šestého poletím do Londýna. Na pár dní, ale je to jako návrat domů. Příští rok se tam taky určitě dostanu. Jednou ročně se asi už stalo povinností... A nedávno jsem četla, že IT odborníci mají v UK ještě tak třikrát vyšší platy než u nás. A to je i na tamější poměry dost. Asi se tam musím přestěhovat :D Vždycky jsem vždycky chtěla chodit s britem - no ne?

Doufám, že i užíváte zbytku léta a podniknete ještě nějakou bláznivou věc!

Nakresli to znovu!

27. srpna 2012 v 1:30 | Temi |  Náhodné
Myslím, že obrázek mluví sám za sebe, ale... No, nevím, kolik lidí mě zná tak dlouho, aby zažil mé digitální začátky, ale obrázek nalevo byl kreslen někdy v době, kdy jsem tablet neměla ani rok. Teď ho mám pět let (pokud počítám dobře) a taky jsem změnila program (nalevo OpenCanvas, napravo Photoshop). Ale tak, stále se musím zlepšovat, i když netuším, jestli se kdy naučím perfektně kreslit. Myslím... anatomicky a taky světlo/stín. Digitální "skill" už mám podle mě celkem dobrý. Ach jé, ale ne, "perfektní" v umění nikdy neexistuje... Pokud se tomu dá říkat umění, ne jen "obrázky", tím samozřejmě nechci snižovat jejich hodnoty ani urážet sama sebe, jen z umění by měl vyzařovat nějaký pocit a tohle je prostě jen nějaká kresbička.

Lana Del Rey - Go Go Dancer

22. srpna 2012 v 11:01 | Temi |  Hudba

In the memory of an old painting

21. srpna 2012 v 22:42 | Temi |  Náhodné
22/8/2011 ♥♥♫♪ Rok bez dne, kreslily jsme poprvé po té skvělé zdi. Měly bychom zase :D

Ragtime (musical) - Gliding

21. srpna 2012 v 21:23 | Temi |  Hudba
Tak nakonec Ragtime v Regent's park (Open air!) a Phantom of the Opera v Her Majesty theatre n_n Dva muzikály, Londýn na pět dní, nemůžu se zase dočkat! (Can't speak English well? Then don't act like you could, you'll look like a fool, that's for sure!)

top 5 fashion inspiration (tagged)

21. srpna 2012 v 21:11 | Temi |  Důležité

Přebírám tag od haily a ukážu tedy své oblíbené fashionisty... A... Původně jsem sem chtěla dát vlastně úplně jinou módní inspiraci, ale nakonec se omezím tedy na fashionisty se sídlem na lookbooku n_n

Keiko Lynn

Byla to právě Keiko, která mě dovedla k lásce k módě. K zájmu o vintage módu a vůbec k nakupování oblečení ve velkém přes internet. A přitom jsem na její blog narazila naprosto náhodou. Přes fotku krásných 50s bleděmodrých šatů. A od té doby po takových 50s šatech toužím! n_n A navíc v době, kdy jsem ji našla, jsem měla velice podobný střih i barvu vlasů. Začala jsem tedy malovat podle ní. Je úžasná a na blogu má slevy do různých obchodů =)